Dobrý den, jsem 25-letá žena, od svých 16 jsem se léčila s depresemi, které kolem 18.roku přešly v maniodepresi. Celou dobu se léčí na psychiatrii a musím říct, že můj pan doktor je opravdu šikovný. V minulých letech jsem byla několikrát hospitalizovaná, jinak se dá říct, že se nemoc daří celkem stabilizovat, k výkyvům dochází, ale už ne tak často a nejsou už tak vážné. Chtěla bych se zeptat jak velkým rizikem by bylo (samozřejmě plánované) těhotenství? Zatím mám ještě čas, ale děti zbožňuji a nevím jestli si bez nich dovedeme s partnerem (bez psych. problemů) představit život. Vím, že bych musela vysadit medikaci a to už samo o sobě je problém. Neexistují například slabší léky, které může užívat i těhotná či kojící žena? Jaké s tím máte zkušenosti…Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
nejsem psychiatr, a tedy odborník na chemické léky. Nicméně mi to nedá, abych Vás po přečtení Vašeho dotazu nezkusila nasměrovat na alternativní možnosti léčby uvedených potíží. Máte možnost (v současnosti jako podporu k Vaší již probíhající léčbě) vyzkoušet tzv. autopatii – nenáročnou sebeléčebnou celostní techniku, se kterou jsou velmi dobré zkušenosti a výsledky. A podávání autopatie v těhotenství dokonce vede k posílení zdraví budoucího dítěte.

Zajímejte se na internetu o autopatickou poradnu nebo poradce, kde se můžete případně dozvědět více. Není zde co ztratit, můžete jen získat.