Dobrý den, mám již 20 let anu , miu….. asi 6 x za tu dobu jsem se vždy odpíchla od jistého bodu..a odhodlala se léčit… různými metodami, s různým motivem a vystřídala jsem i více psychologů – mimoto ten poslední psycholog mi sdělil, jestli si nechci raději najít někoho jiného, nebyl si jistý, jestli mu stačí na mě jeho schopnosti.. asi před rokem jsem se bavila s kamarádem, který pracuje s drogově závislými a prý zde funguje metoda: dojdi na dno a pak budeš mít chuť se od něj odrazit?? Mám se taky touto metodou řídit….nechat se unést miou a anou a doufat, že najdu své dno a pak se třeba odrazit? (pokud to teda nebude můj konec). JInak už fakt nevím, jak se této nemoci zbavit…drží se jak klíště :(.

Odpověď:

Dobrý den,
rozhodně bych Vám nedoporučovala nechat se unést až na dno. Chuť se odrazit možná potom bude, ale dostatek sil už pravděpodobně ne.
Píšete, že už jste zkoušela léčbu různými metodami … Autopatii jste vyzkoušela taky? Podle mého názoru Vás totiž k trvalému vyléčení z Ma/Mb přivedou pouze alternativní techniky, nikoliv klasické léčebné postupy nebo klasická psychoterapie.

O sebeléčbě autopatií najdete info na internetu, případně u nejbližšího autopatického poradce („mapu poradců“ si můžete vygooglovat). Nebo se můžete objednat ke mně, pokud to nemáte daleko.