Dobrý den,
potřebovala bych poradit, nevím co dělat, stále mě to vnitřně ničí.

S manželem jsme spolu cca 6 let, máme dvě malé děti, problém je v tom že mě manžel neustále po dobu tří let podváděl pravidelně s několika ženami..

Tvrdí mi že se změnil a nic takového nedělá ale mám moc velký problém tomu věřit, po tom všem co provedl, opakovaně a vědomě.
Nedokážu se s tím vyrovnat, i když se snažím neustále začít od začátku jako kdyby se nic nestalo pokaždé mě ty myšlenky položí k zemi. Nedokážu se sním normálně milovat, je ve mě určitý blok který nedokážu překonat.

Chvíly jsme v pohodě ale jak to přijde je zle, rupnou mi nervy. Jako naposledy dnes, na fb v přátelích má novou kámošku, jako že ji zná už strašně dlouho a že sem ji už viděla takové ty řeči…přitom jsem ji v životě neviděla.

Nevím ,jak mu začít věřit? nejde to, mám ho ráda ale už mu nevěřím, zklamal mě několikrát do nezahojené rány a od té doby se to všechno odvíjí na našem vztahu, trápí mě to, chci na to zapomenout ale nejde to.
přemýšlím o rozvodu, nechci tak dál žít v těch myšlenkách, výčitkách… jak postupovat správně? nechci ublížit dětem.
děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
najít k partnerovi cestu zpět i po tom, co se stalo, je těžké. V první fázi je však vždy potřeba vnitřně se s minulostí vypořádat, tak aby Vás při hledání dalšího směru a při Vašich dalších rozhodnutích již neovlivňovaly nežádoucí emoce.

Abyste se mohla se vším vyrovnat a aby Vás příště zase „ty myšlenky“ nepoložily k zemi, měla byste projít nějakou formou regresní terapie (buď bdělou, nebo hypnotickou regresí), která Vám umožní (i třeba během jediného sezení) ty nezahojené rány doléčit. Pak budete moci lépe najít způsob, jak v životě (a ve vztahu) pokračovat dál. I v této následující fázi Vám může být oporou některý z psychoterapeutů.

Moje doporučení tedy zní – pro začátek hledejte na internetu regresního terapeuta; ten s Vámi zpracuje bolestné zážitky, které Vás potkaly a které jsou příčinou současného trápení.