Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jakého lékaře bych měl navštívit (psycholog/psychiatr…). Posledních pár let (cca 2-3 roky) mám velký problém se sebeovládáním, co se týče hlavně agresivity. Rozhodí mě naprosto každá maličkost a pak mám problém se udržet, abych neublížil nikomu jinému, nebo sobě. Občas je to až tak špatné, že musím odejít někam hodně daleko od lidí, jelikož ve mě vře naprostá nepříčetnost a nejradši bych zničil vše co je kolem mě. Nejvíce se obávám toho, že při takových situacích jsem schopný někomu opravdu ublížit a nemusí to být dokonce ani někdo koho znám, nebo někdo kdo mě vytočil a a proto se snažím lidem vyhýbat. Nevím zda li to s tím nějak souvisí, ale zhruba stejně dlouhou dobu mám problémy i se spaním. Několikrát jsem to řešil se svou lékařkou, která mi doporučila bylinky (rada za všechny prachy) a následný dohled neurologa. Neurolog bohužel nic nezjistil a tak sem to nechal být, s tím že to přejde. Jenže to nepřešlo a problémy se spaním setrvávají a moje agrese se postupně zvyšuje. Do toho jsem začal asi před rokem užívat pervitin, který to celé zhoršil. Už jsem zkoušel vše (abstinenci, sport, spánkové desatero…) ale bohužel nic z toho nezabralo a proto bych byl rád, za každou cennou radu, ať už od odborníka či od někoho s podobnými zkušenostmi. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, ráda bych Vás informovala, že lze vyzkoušet účinné postupy, které jsou schopny poměrně rychle řešit a odstranit přímo příčinu Vašich nepříjemných stavů. Pro zpracování nezvladatelných projevů v chování a nejrůznějších afektových stavů se dobře osvědčuje technika bdělé regrese (tzv. hlubinná abreaktivní psychoterapie). S regresním terapeutem během několika málo sezení najdete a odstraníte kořen celé záležitosti.

Nespavost umí velmi dobře vyřešit sebeléčebná technika zv. autopatie, která zároveň podpoří i znovunalezení Vaší vnitřní stability. Je schopna současně posílit i Vaši odolnost vůči užívání psychotropních látek. Drogy – jak jste si již všiml – budou Vaši situaci nadále jen zhoršovat. Ve věci autopatie se obraťte se na nejbližšího autopatického poradce. Pokud se Vám nepodaří najít dostatek potřebných informací na internetu, napište mi. Ráda Vám doplním podrobnosti.