Dobry den, mám takovou otázku už dlouho trpím nevolnosti. Často mam pocit že budu zvracet, ale nezvracím. Doktorka mi poslala na všelijaká vyšetření, ale nic mi nezjistili. Nevolno mi je nejčastěji když mám jít do práce a tam se moc ráda chodila. Mám i takovou úzkost na prsou. Napadlo mi jestli to není psychicky dělám totiž ve fabrice.A většinou když jsem doma tak je mi celkem dobře. Neměla bych zkusit náštěvu psychiatr či psychologa??

Odpověď:

Dobrý den, když vezmu Váš dotaz od konce – půjdete-li se svými problémy k psychiatrovi, dostanete tam s největší pravděpodobností tlumící léky. Ty stav zlepší, ale příčinu nejspíš neodstraní.

Psycholog by mohl pomoci, protože je možné, že Vaše potíže jsou psychosomatického rázu; jestli ale klasická psychologická intervence zabere i na úzkosti, to není jisté.

Asi nejefektivnější by ve Vašem případě bylo zajímat se o nějaký alternativnější léčebný postup, třeba regresní terapie. Ta ukáže (a zpracuje), z čeho pramení pocity nevolnosti a co předcházelo rozvoji úzkostí – obvykle se v životě neobjevují jen tak z ničeho nic.

Nakonec máte také možnost sáhnout po autopatii – celostní sebeléčebné technice zlepšující stav těla i psychiky.