Dobrý den chtěl bych se zeptat co to semnou je mi 13 let a v pondělí minulý týden jsem šel do školy a první hodinu mi nebylo tak moc blbe a tu druhou hodinu mě tlačilo břicho a potřeboval jsem na záchod a pak mě bylo na vzraceni a klepali se mě ruce tak jsem se přihlásil jestli mužů na záchod a nešlo mě vzracet pak jsem řekl učitelce že mi je blbe tak mě prosadila do zborovny a po 5 minutách mi bylo lip no ale ředitel zavolal tatovy ten si pro mě přijel doma jsem se najedl a bylo mi lip ale je fakt že před pondělím tedy v neděli jsem byl ze strejdou na kole a ujeli jsme 35 kilometru odjížděli jsme v 1hodinu přijeli jsme v 8 hodin a nenajedl jsem se tak jsme si řekli v pondělí když už jsem byl doma najedli tak jsme si řekli že to bylo nedostatkem jídla že jsem spálil moc kalorijich no tak jsem v úterý šel do školy a hned před první hodinou mi bylo blbe tak si zas pro mě přijel táta tak jsme jeli k doktorovy tak mě odebírala krev a řekla mi že mám jít až příští pondělí do školy cos je NES tak jsem byl vod úterý doma a vůbec mi nebylo blbe ale jak začalo pondělní Rano zas mi bylo blbe prosím porat te mi ale ve škole se ničeho nebojím nebojím se ani zkoušení ani pisemek a ani mě tam nikdo nesikanuje naopak se do školy těší porat te mi prosím

Odpověď:

Dobrý den, potíže, se kterými se svěřuješ, mohou mít nejrůznější původ. Takto na dálku ti nikdo asi přesně neporadí – bez znalosti dalších podrobností o tvém stavu, případně o výsledcích lékařských vyšetření, kterými jsi prošel. Celou věc bys měl nejlépe řešit se svými rodiči ve spolupráci s lékařkou a případně i s psychologem (může jít o problém, do kterého je zapojeno jak tělo, tak mysl – psychika). Možná ale, že celá věc opravdu pramení z nedostatku některých živin či prvků ve stravě, a pak bude řešení jednoduché. To ovšem prokážou až výsledky odběrů a rozborů.

Hlavně je potřeba, aby ses o svém stavu a o svých starostech pobavil s tátou a s mámou a společně určitě dosáhnete toho, že Ti bude zase tak dobře jako dřív.