Žena středního věku, nekonfliktní, svědomitá: V posledním půlroce se začala setkávat na pracovišti s projevy slovního napadání, zesměšňování a psychického tlaku ze strany kolegy. Útokům se nedokáže bránit, těžce je prožívá a trápí se. Reaguje na ně lítostivě, nenachází argumenty a nedokáže se prosadit. Neví, jak dál, je psychicky na dně. Vzala si v práci volno a navštívila i lékařku (doporučení užívat antidepresiva odmítla). Bojí se návratu do práce.

Klientka absolvovala dvě hypnoterapeutická sezení a jedno sezení s bdělou regresí. Terapie byla zaměřena na prožité nepříjemné zkušenosti v zaměstnání a s nimi související pocity, na způsoby jejího reagování i na téma vlastní sebejistoty.

Asi měsíc po třetí návštěvě píše:

„První týden v práci byl těžký, ale zvládla jsem ho. Nyní je vše OK. Hodně věcí jsem díky Vám přehodnotila, někdy si myslím, že to ani nejsem já. Nepřipouštím si lítost a většina věcí, které bych dříve řešila, je mi jedno. Jsem momentálně spokojená. Doufám, že mě jen tak něco nerozhodí. Moc Vám děkuji, byla jste skvělá.“