Muž po třicítce; přivádí ho panická ataka, kterou prodělal před dvěma týdny – vzbudil se s bušením srdce, pocitem třesu a ztíženého nádechu.

Celkově už asi půl roku není v úplné psychické pohodě, chybí mu životní nadšení, pociťuje vliv stresu, a to jak pracovního, tak v osobním životě. Silná fyzická únava. Ani po ránu nebývá odpočatý. Často cítí i jakýsi nekonkrétní strach a napětí, že se něco stane. Občas při stresu pociťuje úzkost a svírání žaludku. Má silnou tendenci kontrolovat při odchodu opakovaně sporák a zamčení dveří.

V minulosti prošel rozvodovým řízením, dále vnímá jako traumatizující i svůj rozchod s bratrem a v mládí se stal obětí přepadení na ulici. Na ZŠ byl krátce šikanován a také těžce nesl rozchod svých rodičů. Myšlenky na staré křivdy se mu dosud vracejí.

Absolvuje pět sezení s hypnózou. Hned v prvním týdnu se cítí lépe, má víc energie a větší chuť do práce. Další dvě hypnózy jsou zaměřeny na jeho nepříjemné pocity a také na stěžejní nepříjemné události z minulosti. Výsledkem je větší klid, zmírnění kontrolních tendencí, zlepšení spánku i usínání a zlepšení fyzického stavu. Hodnotí to jako obrovský posun. V této fázi si však uvědomuje, že realitu a emoce běžně nevnímá zcela naplno, občas se mu ztrácí smysl věcí i budoucnosti, život se zdá být jen hloupá hra a „vše je na nic“. Tyto pocity a postoje se teď, po zpracování starých nepříjemných prožitků z minulosti, vynořují jasněji než dřív. Tomuto tématu je věnována pátá hypnóza, po jejímž ukončení se cítí „úplně perfektně“.

V případě přetrvávání potíží doporučena autopatie na doladění stavu. Ani po půl roce se však už dále neozývá s potřebou něco řešit.