Žena středního věku; trpí denními úzkostmi, hned ráno mívá sevřený hrudník a knedlík v krku. Odpoledne, kdy už není sama doma, je jí lépe. Poslední měsíc se přidala bolest pravé poloviny trupu a svědění a mrazení po celém těle. I noci se pravidelně jedenkrát budí s úzkostí. Někdy mívá ošklivé sny, ze kterých se budí s hrůzou, svíráním a tlakem. Léky na psychiku jí ani po delší době nezabírají. Vystřídala již dva psychology, účinné rady se však nedočkala.

Úzkosti a panika se objevily před půl rokem, tehdy bývaly pouze v noci při probuzení. Jako jejich spouštěč uvádí problémy se svou starší příbuznou, která vážně onemocněla a klientku atakovala častými obtěžujícími SMSkami o svém aktuálním stavu a potížích. Ta se kvůli ní trápila a postupně propadla obavám o zdraví své i svých blízkých. Dále si dodnes vyčítá, že v době před úmrtím příbuzné s ní přerušila kontakty.

Poslední dva roky se také potýkala s komplikovanými vztahy v užší rodině, dlouhodobými manželskými neshodami a s úmrtím svého sourozence.

Přichází celkem na tři hypnózy. První pracovní sezení pomohlo zastavit dosavadní neustálé přemýšlení o všech jejích problémech. Druhá hypnóza na téma úzkostných stavů a vracejících se výčitek přispěla ke zlepšení stavu po ránu a k celkově „báječnému“ pocitu bez zatěžujících myšlenek. Většinu nocí už spí bezvadně a úzkosti nemá. Fyzické potíže nezmiňuje. Ve třetím sezení odstraňujeme obavu z nemoci a vliv některých nepříjemných prožitků z minulosti. Při případné nespokojenosti se má ozvat, ale následně už mě dále nekontaktuje.