Dobry den,
po uzivani Elicey a Venlafaxinu na uzkost ,zaludecni neurozu jsem tyto leky vysadil ,protoze na me byli prilis silne a take sex.funkce byly hodne utlumeny .
Momentalne neuzivam nic ,krome obcasneho uziti Rivotrilu pul tablety 0,5 mg na noc ,v pripade ,ze nemohu usnout nebo se mi spatne dycha.

Muj novy psychiatr mi doporucil uzivani COAXILu na zmirneni mych psychosomatickych potizi (neuroza zaludku, ztuhlost ,poceni rukou atd..) .

Mam uprimne strach z dalsich leku ,at se mi stav nezhorsi ,tak se chci zeptat zda tento lek je mozne uzivat.

Po Venlafaxinu a jeho vysazovani jsem se citil dosti zle (el.vyboje v hlave , uzkost se casem vratila ) .

Muj doktor me ujistil ,ze Coaxil neni tak silny a tak navykovy ,takze bych nemel mit strach ho vyzkouset ..

Mate s timto lekem zkusenosti ,ze pomaha na neurozy,uzkosti ?

Odpověď:

Omlouvám se, že Vám neodpovím přímo, nejsem psychiatr ani specialista na medikamenty. Ráda bych jen podotkla, že ten, kdo se bude spoléhat jen na chemické preparáty, nemá zaručeno trvalé vyléčení ani po dlouhých letech užívání, byť by mu léky pomohly jeho situaci lépe snášet. Dokladem mohou být stovky příspěvků v četných internetových diskusích podobně postižených a podobně bojujících pacientů. Kdo chce svůj boj opravdu vyhrát a kdo by se chtěl opravdu uzdravit, měl by se poohlédnout i po jiných způsobech a přístupech.

Pro Vaše zamyšlení uvádím, že bývá užitečné zabývat se také okolnostmi a podmínkami, které předcházely nástupu Vašeho onemocnění (zde pomáhá psychoterapie), dále je vhodné uvést do rovnováhy celý svůj metabolismus a vnitřní prostředí v těle včetně očisty od nežádoucích (tzn. i chemických) látek (zde pomáhají nejrůznější způsoby detoxikace), posílit pozitivní změny také změnou životního stylu (pohyb venku a fyzická aktivita, pravidelný režim, zdravá strava, aktivní pozitivní ladění psychiky…,) a celý proces doplnit např. některou z alternativních forem léčby, která Vás může dát zase dohromady a trvale odstranit příčiny Vašich problémů (např. homeopatie, autopatie aj. – vše bez vedlejších účinků).

Je toho spousta, co může každý docela snadno pro své zdraví udělat. Ve své terapeutické práci s klienty tento komplex možností úspěšně využívám. Stačí jen rozhodnout se a začít. Vemte svůj život do svých rukou, pane Pospěchu. Věřím, že dokážete na zlepšení svého stavu zapracovat. Pokud byste potřeboval další informace k jednotlivým bodům, napište mi.