Dobrý den. Trpím depresemi už kolem 8 let, také se sebepoškozuji.
Nikdy jsem nevyhledala žádnou odbornou pomoc.

Jenže teď už vím že musím, protože už to sama nezvládám. Přítel se mi také snaží pomoct, jenže to nezabírá. Deprese se pořád vrací a nemůžu přestat se sebepoškozovat. Kolikrát jsem sama v koutě celé dny a hned co někdo příjde, tak hraju, že mi nic není. Prosím, mohli by jste mi někdo doporučit nějaké antidepresiva a neodsuzovat mě? Prosím. Já už to nezvládám

Odpověď:

Dobrý den, antidepresiva předepisuje lékař – psychiatr, a to na základě vyšetření a odborného a individuálního zhodnocení Vašeho stavu. Ne každý takový lék je vhodný pro každého a je potřeba zvolit ten, který by byl efektivní právě pro Vás. Psychiatr se běžně zabývá i lehčími případy, než je ten Váš, a určitě nikoho neodsuzuje. Neváhejte a nějakého ve svém okolí vyhledejte.

Ve své praxi se věnuji alternativnímu řešení takovýchto problémů, které může probíhat i souběžně s léčbou léky, anebo případně samostatně. Zkušenosti ukazují, že popisovaný stav se obvykle vyvine postupně na základě nějakých negativních zkušeností prožitých v minulosti, S klienty pak tyto nepříjemné prožitky zpětně zpracováváme a „hojíme“, tak aby dále jejich psychiku už neoslabovaly. Kromě toho používám i další postupy k odstranění potíží typu depresí apod., to však jsou již metody spíše alternativního rázu (bližší informace lze najít na mých internetových stránkách). Pokud byste měla zájem a nemáte to příliš daleko, můžete se ke mně objednat. Přeji Vám brzký posun k lepšímu stavu a úspěšné vyřešení Vašeho problému.