Obracim se na Vas s dotazem. Jsem velmi empaticka zena. Nad vsim hrozne premyslim. Casto jsem take ve stresovych situacich. Studuji a jeste si privydelavam. Kdyz je toho uz na me moc tak onemocnim. Vzdycky jakoby uz „nemuzu“. 7.1.2015 me odvezla rychla. Zacala jsem spatne dychat, nemohla jsem se hybat a mela jsem vypadky videni. Diagnostikovali mi tetanii. Jeste v ten den me propustili. Pote 11.1.2015 me odvezli znovu. Od te doby se mi dycha jeste hur uz to bude mesic. Take od te doby co se mi to prihodilo se mi o tom zda, jak me vezou atd. Budim se v noci tak 3x. Vzdycky mam strach usnout. Sumi mi v hlave a spatne se mi dycha, nemohu se poradne nadechnout. Cele dny se mi tresou nohy a ruce. Netusim co to je. Obcas myslim i na to, co by bylo, kdybych tu nebyla. Trpim na spatne sny.

Odpověď:

K tomu, abyste se zase dala dohromady, bude vhodné zaměřit se na několik věcí. V prvé řadě omezit stres, o němž víte, že Vám nedělá dobře a na který Váš organismus reaguje po svém. Oslabený systém velmi snadno podlehne dalším komplikacím, jako jsou úzkosti, panické ataky, deprese či jiné potíže. Hledejte klid, duševní pohodu a radost. Dodržujte teď i do budoucna obecné zásady zdraví MUDr. Jugase – dovolím si citovat: „1.Věřte, že to dobře dopadne! 2.Použijte při jakémkoliv divném pocitu, který Vám bude nepříjemný-nekonečný nádech a nekonečný výdech-NEJMÉNĚ 2x, klidně i vícekrát. Používejte tuto metodu i při poruše spánku.. Pokud se nepříjemné a rušivé pocity vrátí, zopakujte totéž znovu a znovu. 3. Udělejte si pořádek v denním režimu a dodržujte jej. 4.Neoddalujte důležitá ani běžná řešení a kroky. 5.Mějte přehledné vztahy, žijte pravdu svého srdce a svých emocí (podle pravidla: “ to, co cítím, je pravda o něco víc než to, co si myslím:-) 6.Sportujte denně aspoň půl hodiny 7. Nekonzumujte kofein ani jakékoliv návykové látky (pokud jste zapřisáhlá abstinentka, tak tento bod zapomeňte:-) 8.Nemějte nikdy zácpu-jít denně je norma.Obden už nikoliv:-) 9.Žijte naplno a s chutí!“
Kromě těchto opatření bude prospěšné poohlédnout se po vhodné léčbě. Vaše potíže můžete zvládnout ve spolupráci s psychiatrem, který pravděpodobně nasadí zklidňující léky. To je jedna možnost. Dále máte k dispozici alternativní postupy, jako je např. (sebe)léčba pomocí celostní autopatie, při níž se odstraní i příčiny tetanie a celkově se vylepší Váš stav. Tu doporučuji (- ať už souběžně s psychiatrickou léčbou, anebo samostatně). Kromě toho byste mohla podstoupit regresi za účelem zpracování nepříjemného zážitku tak, aby se Vám už ve snu nevracel. To vše ještě doplňte o následující kroky, podporující Vaši dobrou kondici: doplňte minerální látky, zejména hořčík (ten spolu s vápníkem) a zinek. Po určitou dobu užívejte každý večer vitamin B. Pravidelně rozcvičujte páteř, zejména hrudní. Udržujte zásadité pH organismu. Meditujte nebo cvičte jógu. Své zdraví máte ve svých rukou – začněte hned. Samo se to totiž nespraví. Ke všem výše uvedeným tématům a metodám nabízí internet dostatek informací. Přeji Vám rychlý postup k cíli.