Dobrý den,

je mí 20 let. Jsem introvertní typ a nesnáším pozornost. Při sebemenší upoutání něčí pozornosti, hlavně lidí, které neznám, začnu být strašně nervózní. Začnu se potit a třesou se mi ruce, zčervenám. Poslední dobou se to zlepšilo, jak přicházím častěji s cizími lidmi do styku. Ale když po mě chtějí v práce uvařit návštěvě kávu je pro mě utrpením nést hrníček s podšálkem. Nevím, jestli to třeba není tím, že už dopředu vím, že se mi budou třást ruce, tak na to myslím. Moc děkuji za rady co s tím

Odpověď:

Dobrý den, určitě máte šanci, že ve spolupráci s některým s odborníků Váš problém vyřešíte. Obvykle je užitečné a efektivní zapátrat po příčině Vašeho stavu, což umožňuje mezi jinými technikami i hypnoterapie. V podobných případech se osvědčuje. Po několika počátečních sezeních už by měl být patrný nějaký efekt.

Je celkem zákonité, že na základě Vašich minulých nepříjemných zkušeností ohledně určitých situací se napříště už dopředu cítíte nejistě, což může Vaše reakce a příznaky ještě zhoršovat. Zatím můžete vyzkoušet, zda by Vám částečně pomohl vizualizační trénink – opakovaně si představujte sama sebe, jak nadcházející situaci dobře a bez problémů zvládáte (v představách si můžete dovolit cokoliv …).

Hodně úspěchů a držím palce.