Již asi 3roky trpím únavou, spím cca 9-10 h, 4-5let žiji zdravím živ. stylem.
Únava se celkem dala snést, a káva mnohé vyřešila (oddálila), ale poslední 3 měsíce se únava zvýšila, a před 12dny velmi. Velmi mně to omezuje ve všech povinnostech, které už skoro nejsem schopen vykonávat, myslel jsem si, že mám málo železa, ale po nasazení před 10dny, vůbec žádný účinek.
Také jsem na 4dny vysadil maso a jedl hodně zeleniny a pil detoxikační čaj+čaj na imunitu, bez účinku.
Cca půl roku, jsem nebyl nijak infekčně, ani jinak nemocný, nejsem v neobvyklém stresu, kromě stresu z toho že nemůžu plnit své denní povinnosti a čas mi proklouzává mezi prsty.
Únava se projevuje: ospalostí, slabostí, svalovou únavou, obtížnou koncentrací, bolestmi hlavy, ztrátou elánu.
Čím to může být ? a jak to vyléčit ?

Odpověď:
Popisujete, že z nějakého neznámého důvodu se Vaše vitalita snížila. Neuvádíte nic o tom, čím jste prošel v minulosti, jak jste žil atd., což může v některých případech vnést více světla do celého problému. Nevíme také nic o případných výsledcích odborných vyšetření. Proto je velmi těžké takto od boku tipovat, čím to může být.

Osobně bych Vás neposílala k žádnému psycho-odborníkovi, protože potíže se zdají mít spíše fyzický podklad. Vy sám to asi podvědomě tušíte, a proto se (správně) snažíte pozitivně ovlivňovat tělesnou stránku (detoxikací atd.) – i když 4 dny jsou na nějaké zlepšení asi přece jen krátká doba … Chcete-li si pomoct a trvale zlepšit svůj stav na optimum – a to aniž byste musel obcházet specialisty kvůli stanovení diagnózy – doporučila bych Vám zaměřit se na alternativní sebeléčbu pomocí osvědčené celostní techniky zvané autopatie. Podrobnosti Vám vysvětlí a postup navrhne Váš nejbližší poradce, kterého si můžete vyhledat na autopatických stránkách.

Další možností je prověřit (ne)přítomnost nějakých patogenů či parazitálních mikroorganismů v těle, což mimochodem bývá v dnešní době užitečné pro každého. Zde bych Vás nasměrovala na vyšetření a diagnostiku pomocí přístroje Oberon. Kdo ho u vás poskytuje – opět viz internet. V případě pozitivních výsledků Vám pak také poradí, co dál.

Pro začátek byste také mohl zkusit alespoň zkontrolovat pH svého organismu (např. z ranní sliny nalačno) pomocí indikačního testovacího proužku s jemným členěním škály. Minimální normální hodnota je 6,8. Pokud dosáhnete 6,3 a méně, jedná se o překyselení (acidózu), která na Vás může také mít Vámi popisovaný vliv a je třeba ji řešit.