Dobry den,
nedavno jsem si zakouril marihuanu a udelalo se mi spatne – nahly pocit spatneho dychani ,buseni srdce ,poceni a velmi rychly tres svaly celeho tela ,az jsem myslel ze se zblaznim .Pote co to odeznelo mam pocit stresu (neuroza v zaludku) ,je mi trochu spatne ,boli hlava ,pocit ze je vse vzdalene (kdyz lezim) atd..Mam zaludecni neurozu od detstvi ,marihuana me dokazala zklidnit ,ale nekdy se mi stalo ze jsem tp spatne snasel a minule to byo extremne spatny zazitek . Mam strach ze se nedostanu uz zpatky do normalniho stavu ,od te doby jiz nekourim (2 tydny ) .

Je mozne ,ze tyto symptomy odezni casem ?

Odpověď:

Symptomy, které popisujete, pravděpodobně, bohužel, samy neodezní. Taková je zkušenost z praxe. V jiné diskusi tady uvádíte, že jste již v minulosti užíval antidepresiva. Z toho je zřejmé, že Váš stav není příliš stabilní, a tím spíše byste se měl vyvarovat požívání jakýchkoliv drog a alkoholu. Ty totiž mohou s Vaší psychikou silně otřást a obvykle jsou také zdrojem či spouštěčem zmíněných potíží.

Návštěva psychiatra povede nejspíše k nasazení dalších psychofarmak. Tato cesta ovšem většinou nesměřuje k odstranění příčiny potíží. Doporučila bych Vám – alespoň jako doplněk k jiné léčbě – obrátit se k alternativním postupům (např. autopatie). Ty mohou vyřešit Váš problém natrvalo. Pro více informací Vás mohu odkázat také na svůj internetový článek „Úzkosti a panika – novodobý fenomén“ (název si zadejte do vyhledávače), který rovněž o dané problematice, příčinách a postupech léčby pojednává.