Dobrý den, je mi 21 let, nikdy jsem neměla problémy se stravou, ale v šestnácti jsem začala brát antikoncepci, vystřídala jsem několik druhů (po všech mi bylo špatně) a nakonec lékařka usoudila, že mi žádné už nedá. V tu dobu, což trvalo asi půl roku, jsem ale shodila asi 8 kg (původně jsem vážila 56 a poté jen asi 48). Snažila jsem se nabrat, ale zůstala jsem na 50 kg a nevím co s tím mám dělat. Navíc se mi od té doby začalo dělat špatně i z pohledu na jídlo. Když jsem šla ve škole na oběd, občas stačilo jen ucítit vůni jídla a zvedal se mi žaludek a jsem od té doby stále ve stresu. Na čas se to trochu zlepšilo, ale už jsem nenabrala. Občas se mi ale stane, že jím a najednou nemohu polknout, jakoby mi žaludek říkal, že jestli to polknu, tak všechno vyzvrací. I přesto, že mám stále hlad. Když to bylo nejhorší, došla jsem si k lékaři a ten mi dal prášky na překyselený žaludek, nevím jestli to pomohlo, nebo to byl jen placeboefekt (protože ten na mě funguje), ale udělalo se mi dobře, ale za 14 dní po skončení braní prášků se to zase zhoršilo. Zkoušela jsem i doplňky stravy, ale mám po nich akorát střevní potíže. Nevíte, zda by se s tím dalo něco udělat? Chtěla bych přibrat alespoň na původní váhu nebo klidně i více. Navíc stačí, abych nejedla pravidelně alespoň 5 denně a je mi hned špatně a okamžitě mi spadne váha.

Odpověď:

Vaše tělo, stejně jako tělo každého člověka, je dokonalý mechanismus, který si dokáže udržovat svou vnitřní rovnováhu a bezchybný chod všech funkcí, ovšem za předpokladu, že mu k tomu vytvoříme podmínky. Bohužel často tělu do jeho vnitřní rovnováhy nepříznivě zasahujeme: stresem, nevhodným životním stylem, podáváním hormonů …. Pokud se vyšetřeními vyloučila organická příčina trávicích potíží, doporučuji Vám

  • 1) vyvarovat se jakýchkoliv negativních vlivů, což je nejčastěji stres, negativní emoce + strach, drogy (kofein, alkohol …) Nepíšete nic o své životní situaci a o ostatních oblastech, jako jsou vztahy, kariéra atd., kde také může být zdroj nějakého stresu. Udržujte se v pohodě, usilujte o pozitivní naladění.
  • 2) Zkontrolujte pH organismu. Případné překyselení (nejen žaludku, ale celého těla) je užitečné řešit.
  • 3) Trénujte a praktikujte několikrát denně abdominální dýchání (viz internet), které zklidňuje autonomní nervovou soustavu, potažmo žaludek aj.
  • 4) Dále: osobně v podobných případech s úspěchem využívám terapie formou bdělé regrese, která by Vás „vrátila“ ke kořenům celého problému s jídlem a pomohla odstranit příčiny vedoucí k nevolnostem, zhoršenému polykání aj.
  • 5) Jakoukoliv léčbu Vašeho rozladěného trávení bych doporučovala podpořit sebeléčbou pomocí autopatie. Tu lze použít i samostatně. Více info o této alternativní celostní technice najdete na netu.

Přeji Vám rychlé zlepšení a úspěšnou cestu k pevnému zdraví.