Dobry den,prosim Vas o radu. Moje sestra(30let) trpi uz delsi dobou psychickymi problemy. Moc nevim,jak jeji stav nazvat. Miva obdobi,kdy napr.z niceho nic zbledne,zacne se klepat,mota se ji hlava. Taky si nekolikrat musela volat zachranku,kdy najednou mela pocit,ze nemuze dychyt a mela velmi vysoky tep. Uz delsi dobu uziva antidepresiva a myslim,ze sem tam si vezme i Neurol(kdyz se objevi „stav“). Donedavna mi pripadlo,ze ji to preslo a uz se ji to nestava. Ale posledni dobou se to zase opakuje. Z ceho to muze byt? Nezije a ani nezila zrovna ve stresu nebo nemela nikdy zadne zavazne problemy. Dekuji

Odpověď:

Pokud lékař předepsal Vaší sestře antidepresiva, jistě zvážil nutnost tohoto kroku (adekvátně k závažnosti problému) a jistě také stanovil diagnózu. Možná se vyjádřil i k příčině. Podle popisovaných příznaků mohu pouze odhadovat, že by mohlo jít o úzkostné stavy, nebo o panické ataky (pokud vyšetření neprokázala souvislost s tělesným onemocněním). A proč se tyto problémy u Vaší sestry vyvinuly, to nelze takto bez znalosti podrobností určit. K úplnému a trvalému odstranění potíží bych vedle užívání antidepresiv doporučila aplikaci nějaké alternativní „energetické“ terapeutické techniky, např. sebeléčbu pomocí autopatie.