Dobrý den chtěla bych se zeptat mam problémy s dýcháním jakoby mela na hrudi kámen a v krku knedlik a nemůžu se poradne nadechnout .Mam uz 7 den a cele dny je mi ztoho az spatne jakoby nemela v tele dost kisliku a zacnu se chvet a je mi moc spatne
Vyšetření vse v poradku. Dostala jsem neurol .prosim o radu co stim bojim se ze se udusim dekuni za pomoc.

Odpověď:

Dobrý den, pravděpodobně půjde o psychosomatickou záležitost. Chtělo by to pobavit se podrobněji o tom, jak Vaše potíže vznikly, co jim předcházelo i příp. co se dělo v minulosti. Na základě toho se dá stanovit nejvhodnější postup, jak tyto problémy odstranit. Zatím zachovejte pokud možno klid, pravděpodobně to nebude život ohrožující. Snažte se dýchat co nejpomaleji (soustředěně a opakovaně: velmi dlouhý /“nekonečný“/ nádech a velmi dlouhý výdech).
S případy podobného typu se v praxi setkávám, nasazujeme zde terapeutický postup zv. bdělá regrese, případně hypnoterapii a dále nenáročnou alternativní sebeléčebnou techniku zv. autopatie, tak aby se co nejdříve dostavilo zlepšení stavu. Pokud to nemáte daleko, můžete se v případě zájmu ke mně objednat.