Je mi 22 let a mám problém, který mě trápí a nevím, jak to řešit. Za celý můj život, mi brali krev pouze 2x – jednou, když byla mimino, podruhé v 17, kvůli testům na ledviny. Bylo mi jasné, že když mi doktorka řekla, že mám přijít na odběry, tak to nezvládnu. Taky, že jsem nezvládla. Matka mě musela k doktorce dovést, jinak bych k ní sama nedošla. Když vím, že se na mě sestřička chystá s odběrem krve nebo s očkováním, začne mi být do breku, zrychlí se mi hrozně dech, začne se mi motat hlava a konec. Omdlím. To samé s očkováním, prostě to nezvládám a začnu brečet. Také mi dělá problémy měření tlaku, kdy se mi začne motat hlava, zrychlený dech, ale to ještě neomdlívám.

Před půlrokem jsem chtěla jít darovat krev, protože mi přišlo sobecké nejít darovat jen kvůli tomu, že se bojím. Psala jsem o svém problému doktorce na transfuzním oddělení, která mě vybavila podrobnými instrukcemi, které by měly zajistit, aby mi nebylo špatně. Na transfúzní oddělení mě doprovodil přítel. Už při vyplňování dotazníku jsem začala brečet. Přesto jsem ho vyplnila. Potom jsem chtěla vstoupit do místnosti, kde dávají svačinu a dále, kde čekají dárci na odběr. Nevěřila jsem, že můžu být tak hysterická. Nemohla jsem do té místnosti vstoupit, celá jsem se klepala. Zkoušela jsem tam vejít asi 3x, ale prostě jsem nemohla. Do toho se mi začalo dělat špatně, když jsem viděla ostatní dárce, jak vycházejí s omotanou rukou pryč.

Je mi zle, když mám jít za někým na návštěvu do nemocnice a vidím kapačku. Jednou, když vtrhla sestřička do nemocničního pokoje s táckem s injekcemi, tak jsem se ji hrozně lekla a složila jsem se.

Mimochodem, i teď když o tom všem píšu, tak mě bolí loketní jamka a je mi do breku.

Nechci být takhle omezená, dá se s tím něco dělat, nebo to prostě musím překonat?

Odpověď:

Bude pravděpodobně potřeba zpracovat nějaký příčinný zážitek (nebo zážitky) z minulosti – a to i v tom případě, že si sama na nic podobného s Vašimi uvedenými nepříjemnými stavy vědomě nepamatujete. Je vidět, že pouhá myšlenka na dané téma Vám intenzivně oživuje nějaké negativní pocity, ve Vás v hloubce uložené nejspíš odněkud z dřívějška.

Ke zpracování a odbourání nechtěných emocí a doprovodných příznaků vede více cest. Kromě absolvování některé z alternativních energetických technik je možné projít také tzv. bdělou regresí, při které se ve Vašem podvědomí vypátrá, co je příčinou Vašich problémů. Odhaduji, že se celá záležitost zpracuje během jednoho, maximálně dvou sezení.