Dobrý den, je mi 26let (170cm/57kg) a už asi 10 měsíců mně trápí závratě, brnění končetin, bolesti kloubů a rychlé bušení srdce. Bezúčelně jsem shodila cca za 2 měsíce 20kilo. Byla jsem obvodní lékařkou odeslána na interní oddělení k celkovému vyšetření,kde jsem absolvovala SONO, odběry krve a RTG plic. Podle lékařů žádný nález. Byla jsem odeslána na psychiatrické vyšetření. Tam problém taky nebyl. Za Listopad a Prosinec jsem zanedbala 2x nachlazení s horečkami. Přítel byl v únoru hospitalizován na infekční oddělení s mononukleozou, kterou u mně vyloučili, ale byla jsem odeslána na plicní oddělení s CHOPN..(jsem kuřačka) Tuhle nemoc mám už nějakou dobu a nemyslím si, že by měla něco společného s mými příznaky. Po měsíční neschopnosti jsem nastoupila opět do práce (pracuji jako servírka). Pravidelně užívám Magne B6, ale brnění končetin přešlo spíše v mrtvení??Aniž bych si končetiny přisedla či přilehla, stále častěji se mi stává, že pravá ruka a pravá noha jsou jakoby mrtvé. Vůbec o nich nevím a trvá to 10-30min. Cítím jen kůži když je škrábu. Tohle většinou doprovází něco jako výstřel do levé strany spánku a jakoby povlak na očích.. Většinou mám před očima jen mlhu a potom ještě i 2 hodiny vidím rozmazaně.. Končetiny mi už po půl hodině stání začnou lehce natékat a tvrdnout, vyběhnou mi žíly i na rukou. Ruce jsou občas takové neohrabané,někdy i lehce zmodrají na dlaních(Asi týden mám problém udržet i sklenici a nohy neskutečně bolí)bolesti loktů a kolen mně budí i ze spaní, oči skoro pořád zarudlé, mívám teď často průjem.. Stravu jím vyváženou a pravidelně, ale přesto že mám na jídlo chuť, po něm se mi udělá zle od žaludku a mám stále častěji pocit na zvracení. Do toho jsou čím dál častější bolesti v podbřišku a pod žebrem (ostrá bolest) spíše na levé straně.. Za poslední asi 3 týdny se kvůli tomu změnilo i mé chování.. Jsem stále více unavená a nejradši bych jen spala. Nemám o nic zájem a vlastně se mi kromě spánku nechce vůbec nic. Nechce se mi opět k lékaři, protože už se začínám cítit hloupě, ale myslím si že bych měla absolvovat i nějaké jiné vyšetření, než SONO a odběry krve. Děkuji za jakoukoliv radu.

Odpověď:
Vaše problémy jsou závažné a dosti rozsáhlé. Nedovolím si stanovovat jakoukoliv diagnózu (nejsem ani z oboru); píšete, že vyšetření zatím nic neprokázala. Neuvádíte, zda se testovaly např. i protilátky na boreliózu a asi jste neabsolvovala ani neurologické vyšetření. Ve hře by ale také mohli být nějací parazité.
„Mimolékařským“ řešením by pro Vás byla alternativní celostní sebeléčba pomocí autopatie, která velmi dobře zvládá dlouhodobé a chronické potíže nejrůznějšího druhu. Vzhledem k tomu, že evidentně je postiženo více systémů (trávicí, pohybový …), otevírá se Vám s touto metodou velká šance zapůsobit komplexně na vše.

Jak postupovat s autopatií, případně jak si nechat zjistit možné zatížení parazity a co pak dál, o tom bych Vás mohla informovat osobně, anebo pátrejte na internetu (Oberon – diagostika, Autopatie – seznam autopatických poradců).
Doporučuji se do toho pustit co nejdříve.