Dobrý den, jsem mladý člověk ( 27 let ). Nikdy jsem neměl žádné zdravotní potíže ( jen vysoký krevní tlak ). Nyní už přes týden se vnitřně třesu, pálí mě za očima a cuká mi hlava při náhodném pohledu na neznámého člověka. Vůbec nevím co to může být takže jsem objednaný k lékaři.
Potíže se stupňují v práci nebo třeba když mám jít na oběd.
Nedokážu si to vysvětlit. Koupil jsem si hořčík, ale jako nevidím žádný výsledek.

Odpověď:

Dobrý den, po vyloučení organického původu (pomocí odborných vyšetření) bude vhodné uvažovat o psychosomatické záležitosti. Zde bude hrát roli Vaše historie, neboli co se dělo před nástupem potíží – mj. jaké máte za sebou prožitky, v jaké atmosféře se pohybujete a jaký je Váš životní styl, případně zda jste prošel operacemi s narkózou, zda máte zkušenosti s nějakou psychotropní látkou aj. Na základě toho lze zvolit účinnou strategii k odstranění problému. Stanovit přesněji, o co se ve Vašem případě jedná – na to by bylo potřeba více informací.

Reakce tazatele na odpověď:

Dobrý den, děkuji za upřesnění. Vím přesně o co se jedná podle toho co jste napsala. Půjde o stres z práce. V pracovním prostředí mám potíže největší a nejsilnější. Doma potíže nemám a také po užití alkoholu ( např. jen jedno pivo ) potíže skoro vymizí. Praktické lékařce jsem toto říkal, ale odeslala mě jen na podrobné vyšetření srdce a přidělení Holtera jelikož tlak při kontrole jsem měl opravdu vysoký tlak ( cca 170/100 ). Chtěla mi dát taky nemocenskou, ale tu jsem musel aktuálně odmítnout.
Pokud půjde o práci ( pracuji s lidmi ) , uvažuji o změně zaměstnání jelikož mě to vyčerpává. Snad nepůjde o syndrom vyhoření. Děkuji