Řešení domácího násilí

Bohužel ne každý vztah je trvale láskyplný, respektující a harmonický. Mnoho žen se v dnešní době dostává ve vztahu do bodu, kdy je partner začne psychicky, ev. fyzicky napadat, deptat. Domácímu násilí v nejrůznější formě mohou být vystaveni i muži.

Přestože se nám může zdát, že zdrojem problému je zde pouze osoba násilníka - tyrana (který samozřejmě své osobnostní potíže bezesporu má), problémy tohoto typu mají vždy své kořeny v minulosti oběti. Žena např. často neměla harmonický vztah s otcem, byla shazována nebo jinak trpělo její sebevědomí, případně zažívala doma špatný vzor apod.

Negativní zkušenosti podobného druhu, nasbírané v primární rodině, se vždy později zákonitě odrazí v partnerském vztahu. Situace s domácím násilím v podstatě „ukazují“ dané osobě, jaká témata ze své minulosti nemá v sobě dosud zpracována a uzavřena.

Aby k psychickým (fyzickým) výpadům a útokům v partnerství nedocházelo, je velmi důležité zpracovat si své dřívější nepříjemné zkušenosti, zahojit staré rány a nepříznivou minulost uzavřít tak, aby vám přestala do aktuálního vztahu vstupovat.

V sekci Regresní terapie a Regresní přepis můžete získat informace o efektivních postupech, které práci s minulostí umožňují, mnohokrát se už osvědčily a mohou také vám pomoci zlepšit vaši situaci tím, že změní vaše podvědomé nastavení. Zároveň s tím se promění i vaše realita.

Prevence

Váš vlastní partnerský vztah je ohrožen některou z mírných či vážnějších forem psychického útlaku či domácího násilí, pokud jste v dětství v primární rodině

- zažívali psychické deptání či fyzické napadání

- vídali toto chování u rodičů

- bývali sami nějak znevažováni, podceňováni apod.

Zpětným zpracováním vašich nepříjemných vzpomínek z minulosti můžete účinně předejít pozdějším komplikacím ve svém partnerském vztahu.

Objednejte se na konzultaci - jednoduše prostřednictvím kontaktního formuláře na této stránce. Ráda vám budu průvodkyní na cestě ke šťastnějšímu životu.

 

ZPĚT na Přehled služeb (Home) | Ceník | Kontakt | O mně |

Blog | eBooky zdarma | Případy z praxe | Poradna |